ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

"Bytost dobrého Srdce vidí všude dobrotu a člověk špatný zase jen samou špatnost, neboť člověk má tendenci vidět v druhých odraz sebe sama."

....kéž jsou všechny bytosti šťastné....

Nezapomínejte naplňovat si život tím, čím máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života...

Fitness Jóga

osho_1036-2Fitness jóga je moderní odvětví jógy, která čerpá prvky z několik tisíc let staré hathajógy…

Do úvodní části jsou zařazeny cviky pro celkovou koncentraci, k rozvoji správného dýchání a cviky, které připravují organizmus na následné fyzické zatížení. Cílem je zejména uvolnit oblast páteře (ve všech směrech). Velký důraz je kladen na uvolnění šíjového svalstva, kde dochází k ukládání psychického stresu.

Hlavní část se skládá z jednotlivých sestav, řazených dynamicky za sebou, které se vždy zaměřují na určitou tělesnou oblast. Cviky v sestavách jdou za sebou tak, aby byl vždy dodržen princip kompenzace. Cvičí se ve stoje, v sedu i v lehu. Během cvičení mohou být využity  balanční pomůcky, jako je overball, gymball, bosu…, které hodinu zpestřují a zároveň však blahodárně aktivují hluboký stabilizační systém.

Závěrečná relaxace je příjemným dokončením celé hodiny, při níž dochází k maximálnímu uvolnění svalů, vědomému uvolnění mysli a celého Vašeho těla.

Výsledkem fitness jógy je celkové uvolnění, posílení a zároveň protažení celého těla, zvyšování psychické a fyzické kondice, zlepšování koncentrace. Díky pravidelnému a soustavnému cvičení fitness jógy lze předcházet zdravotním problémům (vysoký krevní tlak, diabetes, civilizační choroby), lze modelovat a tvarovat tělo, upravit množství podkožního tuku, vyrovnat svalové dysbalance z jednostranného přetížení ať už ze sportu  nebo ze sedavého životního stylu.

Listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930