ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Fitnessyoga a Yogatherapy.

osho_1036-2Fitnessyoga je moderní odvětví yogy, která čerpá prvky z několik tisíc let staré hathayógy…

Do úvodní části jsou zařazeny cviky pro celkovou koncentraci, k rozvoji správného dýchání a cviky, které připravují organizmus na následné fyzické zatížení. Cílem je zejména uvolnit oblast páteře (ve všech směrech). Velký důraz je kladen na uvolnění šíjového svalstva, kde dochází k ukládání psychického stresu.

Hlavní část se skládá z jednotlivých sestav, řazených dynamicky za sebou, které se vždy zaměřují na určitou tělesnou oblast. Cviky v sestavách jdou za sebou tak, aby byl vždy dodržen princip kompenzace. Cvičí se ve stoje, v sedu i v lehu. Během cvičení mohou být využity  balanční pomůcky, jako je overball, gymball, bosu…, které hodinu zpestřují a zároveň však blahodárně aktivují hluboký stabilizační systém.

Závěrečná relaxace je příjemným dokončením celé hodiny, při níž dochází k maximálnímu uvolnění svalů, vědomému uvolnění mysli a celého Vašeho těla.

Výsledkem Fitnessyogy je celkové uvolnění, posílení a zároveň protažení celého těla, zvyšování psychické a fyzické kondice, zlepšování koncentrace. Díky pravidelnému a soustavnému cvičení Fitnessyogy lze předcházet zdravotním problémům (vysoký krevní tlak, diabetes, civilizační choroby), lze modelovat a tvarovat tělo, upravit množství podkožního tuku, vyrovnat svalové dysbalance z jednostranného přetížení, ať už ze sportu  nebo ze sedavého životního stylu.

Na to vše navazující Yogatherapy,  která jde do hloubky duše, ducha a našeho těla. Kombinace hluboké práce s vědomým pohybem a laskavostí našeho srdce otevřít se sebelásce.

Červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031