ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Blíží se úplněk a zrají vztahová rozhodnutí!

 

Luna ve Vahách se pomalu a jistě blíží do úplňkové fáze. Cítíme mnohem větší napětí ve vztazích. Vidíme na jejich slabá místa, ale s přibývajícím světlem (aspektem na Slunce v Beranu) také na to, kde je potřeba učinit radikální změnu. Luna ve Vahách si žádá především harmonii a rovnováhu. Ale ta bez toho, aniž bychom se postavili do své síly, nemůže přijít. Za nastávajícího úplňku se tak musíme jednoznačně postavit  v našich vztazích za svůj názor.

Venuše se na své zpětné pouti blíží do spojení s Chirónem v Rybách!  Otevírá nám některé staré rány. Je v nich ukryto hodně chaosu, nedorozumění a smutku. Společně s tímto „vzácným spojením“ je čas uvědomit si, kde a proč se stáváme oběťmi ve spojení s druhými, nedržíme si hranice, ale máme třeba potřebu ostatní zachraňovat a obětovat se proto, abychom zůstali přijatí. Současně hledáme více naděje, soucitu a empatie. Chirón v Rybách nás učí přijetí a odpuštění! Za úplňku ovšem také opuštění starého. Něco dozrálo, potřebujeme se již podívat na naši minulost v jiném světle, a vykročit dál vstříc novému. Od 25.3. jsme již také začali nový vztahový cyklus, ale pro definitivní rozhodnutí se společně s Venuší prostě ještě musíme jednou pro něco vrátit. Někde je to jen nostalgie, jinde je to hluboký smutek, v němž necháváme odejít staré, abychom po 15. dubnu objevili nový prostor.

Co nás dnes může posílit? Luna se nachází také v sextilu na Lilith ve Střelci a obrací naši pozornost k hojnosti, víře, smyslu života a  materielnímu a spirituálnímu naplnění. S harmonickým aspektem (sextil) cítíme potřebu dosáhnout na to, co si dlouho přejeme. A jsme proto ochotni udělat také zásadní změny. Dnes lépe dokážeme přijmout sami sebe i s temnějšími stránkami. Věříme, že život nabízí hlubší moudrost a vyšší smysl.

Luna každopádně pohybuje celý den ve Vahách a s blížícím se úplňkem napětí stoupá. V kardinálních znameních jsou naše emoce zesílené, mají radikálnější ráz. Vybízí nás na ose Beran, Váhy, abychom dostali do rovnováhy uspokojení vlastních potřeb a potřeb ostatních. Luna ve Vahách je diplomatická, vyrovnává a potřebuje spravedlivé a férové jednání. Slunce v Beranu si váží autenticity, individuality a nezávislého jednání. Úplněk osvětluje tento konflikt. Ukazuje, kde dozráváme v našich vztazích do bodu rozhodnutí, přestože jsme s retrográdní Venuší ještě částečně „uzamčeni“ ve smutku a odcházející bolesti v minulosti.

Naše emocionální objevy tak mohou být velké, dramatické, ovšem jasné a kardinální a nabízející doslova kvantová řešení. Slunce se blíží do spojení s Uranem a Luna se blíží do spojení s Jupiterem a do kvadrátu na Pluta v Kozorohu. Je jasné, že změny jsou nutné a odpor poslouží jen k tomu, abychom do života přilákali další opozice, další konflikty. Pokud se ovšem postavíme společně s Eris do vlastní síly, projdeme zkouškou ohněm. Nechme se nést jeho očistnou podstatou a pokusme se přijmout zodpovědnost za svůj osud a jednání.

Krásné pondělní (s)plynutí plné silné energie přeje Pavlína

https://www.pavlinaholancova.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Duben 2017
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930