ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

10 Oshových nejlepších rad…

Oshovo učení si můžeme představit jako svého druhu chaotickou mozaiku, složenou z prvků buddhismu, jógy, taoismu, řecké filosofie, súfismu, evropské psychologie, tibetských tradic, křesťanství, zenu, tantrismu a mnoha jiných duchovních proudů, propletených s jeho vlastními názory. Osho sám říkal, že nemá žádný systém, protože systémy jsou od počátku mrtvé, zatímco živé proudy procházejí ustavičnými změnami a zdokonalováním.

V tom je nejspíš hlavní přednost jeho učení – nedává žádné rychlé hotové odpovědi na veškeré otázky, nabízí pouze bohatou základnu, umožňující dobrý start při hledání vlastní cesty a formování vlastních názorů.

1. Lidé berou všechno tak vážně, že se jim to stává přítěží. Učte se více smát. Podle mě je smích stejně posvátný, jako modlitba.

2. Každé jednání má okamžitý výsledek. Buďte vnímaví a pozorujte. Zralý je ten člověk, který našel sám sebe. Který zjistil, co je pro něj správné a co nesprávné, co je dobře a co je špatně. Přišel na to sám, a má tedy obrovskou výhodu před těmi, kdo nemají vlastní názor.

3. Všichni jsme jedineční. Nikdo nemá právo hlásat, co je správně a co není. Život je experiment, v jehož průběhu každý den tyto proměnlivé pojmy zpřesňujeme. Občas možná uděláte něco nesprávného, ale díky své chybě získáváte také veliký užitek poučení.

4. Stává se, že Bůh přijde a klepe na vaše dveře. Může se to přihodit jedním z miliónů způsobů – prostřednictvím ženy, muže, dítěte, lásky, květu, západu nebo úsvitu… Buďte všemu otevření, abyste to dokázali postřehnout.

5. Snaha být neobyčejný je ta nejobyčejnější. Ale být v pohodě a docela obyčejný, to je skutečně neobyčejné.

6. Život je střídáním hádanek a tajemství. Nemůžeme ho předem předpovídat. Vždycky se však najdou lidé, kteří by byli s životem bez tajemství docela spokojeni. Vždyť spolu s tajemstvími by odešly strach, pochyby a neklid.

7. Pro začátek zaslechněte sebe sama. Naučte se mít požitek ze své vlastní společnosti. Buďte natolik šťastní, že vás víc nebude zneklidňovat, zda za vámi někdo přijde, nebo ne. Jste naplněni už sami sebou. Už nečekáte s obavami, zda někdo zaklepe na vaše dveře. Jste dostatečně doma sami se sebou. Někdo přijde, dobře. Nepřijde, taky dobře. A jenom z této pozice lze navazovat vztah.

8. Jsi-li bohatý, nemysli na to; jsi-li chudý, neber svou chudobu vážně. Pokud jsi schopen žít ve světě s vědomím, že svět je jenom divadlo, budeš svobodný a utrpení se tě nedotkne. Utrpení vzniká pouze z vážného přístupu k životu. Začni brát život jako hru a raduj se z něho.

9. Odvaha je pohyb do neznáma bez ohledu na všechen strach.Odvaha není nepřítomnost strachu. Nebojácnost vzniká, když jste stále víc a víc odvážní. Na počátku však rozdíl mezi zbabělcem a odvážlivcem není nijak veliký. Jediný rozdíl spočívá v tom, že zbabělec naslouchá svému strachu a následuje ho, zatím co statečný člověk nechá strach být a jde dál.

10. Měníte se každým okamžikem. Jste jako řeka. Dnes teče jedním směrem v jednom podnebí. Zítra v jiném. Neviděl jsem ani jednu jedinou stejnou tvář dvakrát. Vše se mění. Nic nestojí na místě. Abychom to však viděli, potřebujeme pronikavé vidění. Jinak na všechno usedne prach a všechno zestárne; zdá se nám, že všechno už tu bylo.

Poslouchejte s větším uvědoměním. Probuďte se.

Když máte pocit, že vás všechno omrzelo, pořádně se nakopněte. Sebe, nikoho jiného.

Otevřete oči. Probuďte se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Srpen 2016
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031