ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Slučitelnost muže a ženy podle čaker – sedm typů lásky a vztahu

slucitelnost-podle-caker

Každý člověk si životního partnera volí na jedné ze sedmi úrovní. Psychologové Východu tvrdí, že čím vyšší úroveň to je, tím delší bude vztah.

Z hlediska ájurvédy (ájurvéda je považována za nejstarší a nejúplnější systém péče o zdraví) je možné určit slučitelnost muže a ženy podle psychických center (čaker). Je to velmi prostý test. Najděte bod, který se k vám hodí, a přečtěte si, jak je vztah popsán.

První typ vztahu – slučitelnost na úrovni kostrče:

Nejčastěji to probíhá zhruba takto: seznámili se na diskotéce a když se ráno probudili, uviděli toho druhého vedle sebe. Noc byla pěkná, známost se jim líbí. To je slučitelnost na té nejnižší úrovni – sexuální. Jestliže vás kromě souladu v posteli nespojuje nic jiného, vztah nebude mít dlouhé trvání. Pohlavní přitažlivost časem slábne a kvůli nenaplněným očekáváním se mění v nepřízeň. Vzácně se může stát že poté, co se dáte do řeči, najdete v tom druhém spřízněnou duši. Pak totiž vztah přechází na vyšší úroveň, a slučitelnost se tak ocitá na úrovni jiné čakry.

Druhý typ vztahu — slučitelnost na úrovni sakrální čakry:Bývá to známost z výletu nebo nějakého zajímavého zájezdu. Dost společných zájmů: seskoky s padákem, cyklistika, lezení po skalách nebo vážný zájem o hudbu. Na této úrovni slučitelnosti je možný i jiný scénář: například když si muž/žena intuitivně vyberou partnera, u nějž vycítí příslib stability, pohodlí, životního klidu. Co se dá říci o takovém vztahu? Svazek to může být stálý. Nicméně by bylo dobré zajímat se vzájemně více také o city a vnitřní partnerův svět.

Třetí typ vztahu — slučitelnost na úrovni solární čakry:

Je vám spolu dobře a veselo. Po schůzce býváte naplněni radostí a kladnou energií. Podobný pár společně bojuje proti nudě a rutině a ustavičně nachází nové důvody k pozitivnímu naladění. Možná vás seznámili přátelé, nebo jste se potkali na něčí narozeninové oslavě. Jde o docela harmonický a pevný svazek. Ovšem převahu v něm mají emoce, což je pro opravdu seriózní vztah málo. Snažte se hledat společné zájmy, vytýčit si nějaký náročný společný cíl a společně o něj usilovat. Vztah na této úrovni je možný i za jiných okolností – například když partneři hodlají prostřednictvím sňatku dosáhnout lepšího postavení ve společnosti nebo získat nějakou výsadu. To zajisté není ta nejlepší motivace.

Čtvrtý typ vztahu — slučitelnost na úrovni srdeční čakry:

Tyto vztahy bývají založeny i na vědomé volbě, nejen na intuitivní přitažlivosti. Nejčastěji podobný tandem vzniká v zaměstnání, nebo v průběhu nějaké společné činnosti, spojené například s ochranou životního prostředí, charitou atp. Dvojice má blízké zájmy, pohybuje se ve stejném sociálním prostředí. Jsou to lidé tíhnoucí k otevřeným rozhovorům, k vysokým, ušlechtilým tématům. Dlouhou dobu se mohou jen tak přátelit. Má se za to, že tohle bývá nejpevnější typ vztahu. Málokdo v něm bývá nespokojen. A i když se snad na úrovni jiných center objeví nějaké problémy, tento pár je rychle odstraňuje.

Pátý typ vztahu — slučitelnost na úrovni krční čakry:

Podle ájurvédy odpovídá pátá čakra, nacházející se na úrovni hrtanu, za emoce. Tento svazek se objevuje mezi lidmi výtvarných, hudebních a hereckých schopností, jejichž činnost je spojena s emocemi a intuicí. Partneři vnímají krásu a harmonii okolního světa, jsou velmi citově a poeticky založeni. Tomu odpovídá i jejich láska, unášející je až do oblak a zcela je pohlcující, jako v nejlepších francouzských románech. Podobná manželství jsou skutečně šťastná a stabilní. City se mohou postupně zklidňovat, v každém případě však je zachována sounáležitost a pevné přátelství.

Šestý typ vztahu — slučitelnost na úrovni čelní čakry:V takovém svazku jeden druhého chápe beze slova a ve všech otázkách partneři zaujímají stejný postoj. Na této úrovni se také mohou sblížit lidé věnující se duchovním praktikám a sebepoznání. Jejich osobní založení může být výrazně odlišné, avšak po dosažení určitého stupně dokonalosti mohou být jeden pro druhého zajímaví a vzájemně si duchovně blízcí. Třetí variantou je možnost, kdy se lidé při výběru partnera řídí astrologickými ukazateli. Vztahy vznikající na této úrovni bývají velmi pevné. Tomu, kdo usiluje o podobný vztah, slibují védy v osobním životě harmonii a štěstí.

Sedmý typ vztahu — slučitelnost na úrovni temenní čakry:

Nejšťastnější láska bývá důsledkem slučitelnosti těch nejvyšších hodnot. Je to nejvyšší úroveň slučitelnosti. Pokud hodláte spojit svůj osud s člověkem, který se stále duchovně rozvíjí, platí tato slova pro vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Květen 2016
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031