ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Láska nemusí nutně být vztahem k jinému člověku

laska-nemusi-byt

Láska není nutně vztahem k jinému člověku; je to zaměření, orientace povahy, určující vztah člověka ke světu vůbec, nejen k jedinému „objektu“ lásky.

Pokud člověk miluje pouze někoho určitého a ke všem ostatním bližním je lhostejný, není jeho láska láskou, ale symbiotickým svazkem.

Většina lidí je si jista, že láska závisí na objektu, nikoli na jejich vlastní schopnosti milovat. Jsou dokonce přesvědčeni, že fakt, že kromě milovaného člověka nemilují nikoho jiného, dokazuje sílu jejich lásky.

To právě je projev pomýleného zaměření na objekt, o kterém jsme hovořili výše. Je to podobné jako kdyby člověk toužící malovat místo studia malby tvrdil, že jenom musí najít vhodnou skutečnost: jakmile ji najde, bude skvostně malovat sám od sebe. Jestliže skutečně někoho miluji, miluji všechny lidi, miluji svět, miluji život.

Jestliže jsem schopen někomu říci „miluji tě“, musím být schopen říci „miluji v tobě všechno“, „miluji díky tobě celý svět, miluji v tobě sebe sama“.

Erich Fromm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Květen 2016
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031