ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

K zamyšlení …

 

Kyoto, Japan at Philosopher's Path in the autumn.

Nikdo nechce být nešťastný, a přitom všichni trpí. Nežijí přirozeně. Každý chce být blažený a šťastný, ale nikdo takový není. Naslouchejte své touze: nejhlubší touha vám naznačuje cestu. Toužíte po blaženosti, po kráse, po něčem, co by vás uchvátilo, co by vás zavedlo na druhý břeh. Toužíte po něčem, co bude tak neuvěřitelně úžasné, že minulost i budoucnost zmizí a vy se ocitnete v přítomném okamžiku.

Nesnažte se to pochopit. Jakmile o tom začnete hloubat, stanete se obětí psychoanalýzy a analýza je nekonečný proces. Pořád je analyzujete a nikdy nedospějete ke konci. Žádný člověk na světě nedokončil psychoanalýzu. Není to možné. Neprovádějte analýzy.

Odložte mysl stranou. Vyskočte z ní! Nemusíte nic pochopit. Úplně stačí žít, opravdově žít. Víc není třeba.

Osho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30