ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Sobectví…

Žádný člověk se nemůže osvobodit od sobectví, aniž by dokonale obětoval sebe sama.

Nejhlubší a nejzkrystalizovanější formou sobectví je sobectví bezcitného egoisty, který od kolébky až po hrob vidí pouze a jedině své vlastní já a své vlastní zájmy.

Existují ale i vyšší formy sobectví, které kromě sebe sama jakožto hlavního činitele zahrnuje také rodinu. Péče a aktivity podporující rodinné vztahy patrně působí v přirozeném smyslu jako sebeuskutečňující a sebeposilující. V životě takových lidí vysvítá sobectví ještě zřetelněji, jsou-li dvě rodiny nasměrovány na jeden a tentýž cíl a touží po tomtéž. Potom se rozvine prudký boj, jakkoli můžeme rodinný život, sounáležitost a stupeň kultury nazývat dobrými a vysokými. Formy boje mohou být různé, ale podstata a výsledek zůstávají tytéž: boj a porážka.

Nejvyšší příčka žebříku vývoje člověka tedy znamená obětovat se a rozvinout společné jednání, sjednocení, splynutí celého lidstva. Nejprve jednotlivců, pak rodin, pak kmenů, národů, ras, a nakonec celého lidstva.

J.van Rijckenborgh, Čínská Gnóze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Říjen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031