ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Trošku jinak o partnerství…

Partnerský vztah většinou chápeme jako určitý druh kontraktu. Snažíme se jistě plnit povinnosti, které nám z toho smluvního vztahu vyplývají, ale jsme lidé znavení bojem v životě; většinou se proto mnohem více než na vlastní povinnosti soustředíme na naše práva, na „příjímací“ stranu každého vztahu. To znamená: Na to, co očekáváme, že pro nás udělá ten druhý. Počítáme mu, na kolik plní on dle našeho názoru své povinnosti. A pokud usoudíme, že je neplní dostatečně, následuje roztrpčení nebo hádka.

Ale někteří lidé zjistili, že lze žít i jiným způsobem. Přesvědčili sami sebe, že bude lepší soustředit se hlavně na vlastní povinnosti, tedy na to, jak učinit toho druhého šťastného, a namáhají se nikoliv toužením po naplnění vlastních potřeb respektive vypočítáváním chyb partnera, ale snahou co nejlépe vystihnout situaci, aby co nejlépe naplnili potřeby toho druhého, v přítomném okamžiku.

Tito lidé vypozorovali, že tím uvolní energii partnera, aby pomocí této energie mohl vyřešit vlastní životní konflikty… získat více svobody… a tím i možnost vzpomenout si na nás, když se naskytne příležitost udělat radost nám.

A my, zaměstnáni na plný úvazek touhou učinit partnera šťastného, budeme vnímat každou příjemnou věc, které se od něj dočkáme, jako něco neočekávaného, jako krásné překvapení. A jak příjemné je dočkat se takového překvapení? O kolik je to milejší než jenom zaúčtovat splnění povinnosti jako na nějakém tržisti?

To jedno je ekonomika, to druhé magie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Srpen 2014
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031