ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Pravda o tom, že něco nejde…

PRAVDA O TOM, ŽE NĚCO NEJDE

Tak si pojďme moji drazí přátelé – čtenáři PRAVDIČEK, nalít čistého vína a trošku si hrábnout do svědomí…a odhalit jednu velkou a podstatnou pravdu.

Často slýchám a nebo čtu ve vašich dotazech jednu holou větu „ALE ONO TO FAKT NEJDE“…. A já si dovoluji tvrdit, že jde téměř vše. Ano ano ano….vím to, …jsou věci, které opravdu nejdou…např. nejde vrátit čas, nejdou vrátit slova, kterými jsme ublížily, nejde přeskočit některé etapy našeho života… některé věci opravdu nejdou…. Ale je jich jen hrstka….oproti tomu, co všechno jde a přitom tvrdíme, že to nejde.

Nejsem vyjímkou a tak občas mi to taky ujede a řeknu to začarované, naučené…NEJDE TO. Jenže pak se zamyslím, proč to nejde….a když se zamyslím a sáhnu si do svědomí….tak zjišťuji jednu velkou pravdu….

NEJDE TO = LENOST = neochota s tím stavem něco udělat, neochota podívat se na to z jiného úhlu pohledu, neochota hledat cestu – kudy by to mohlo jít…. Kolikrát se nám nechce jen převzít odpovědnost za sebe samu a čekám na zázrak.

Ono to opravdu jde…. Ale je třeba hledat ty cesty kudy by to jít mohlo a hlavně si uvědomit, že je někdy třeba pro to něco udělat….někdy stačí tak málo…jindy nás to už nějaké úsilí stojí…..ale fakt, že TO JDE…. ten zkrátka EXISTUJE.

Zkusme si pohlídat naše myšlenky a nářky,  když budeme sobě, nebo někomu jinému tvrdit že to nejde.

Pokud budeme mít v hlavě NEJDE TO…. tak si začněme klást otázky.

Proč to nejde?

Co pro to můžu udělat?

Proč to není v mých silách?

Existuje někdo kdo by to za mě vyřešil?  (neexistuje :o) na to vám odpovím rovnou…někdo vám může poradit, ale krok k řešení je jen a jen na vás)

Zkuste někomu svůj problém s tím, že to nejde povyprávět a pak se ho zeptejte, jestli vidí východisko jak z toho ven….

Já vás ubezpečuju, že to co od něj uslyšíte nebude to co budete chtít slyšet….protože ten dotyčný vám vysype z rukávu jak by to šlo….jenže, vy, v tom budete zase jen vidět to….PROČ TO NEJDE.  A  když si role vyměníte a dotyčný (á) bude mít taky problém, že to nejde… a vy v tom uvidíte obraz, jak by to šlo…. a ten obraz jí popíšete…tak uslyšíte opět několik důvodů, proč ten váš obraz nejde realizovat. :o)

Zkrátka je to jen a jen o nás…. je to jen a jen o tom našem pohodlí….radši budeme žít v něčem co nám nevyhovuje, než abychom zariskovali a šli někam do neznáma….abychom udělali krok, který by nás nastartoval za něčím, po čem toužíme….věřte mi…JDE TO.

A CO S TÍM CO OPRAVDU NEJDE?

Tak tady to…. to je třeba přijmout jako skutečnost, jako součást našeho života, smířit se s tím a najít hloubku toho, že to tak má být, že je to důležité pro náš život, pro naše naplnění možné karmy …. Celý život, co tady budeme žít se budeme učit ze svých chyb, ze zkušeností, které nás bolí….ale právě ony nás posunují k pochopení. Kdyby se nám celou dobu jen a jen dařilo a nezakopávali bychom… asi by bylo zbytečné tady žít…protože by to pro nás bylo zbytečné.

Takže moji drazí přátelé…navrhuju společně…pojďme omezit ta slova NEJDE TO…. a začněme hledat možné cesty JAK BY BYLO MOŽNÉ ABY TO ŠLO…a hlavně…začněme na ty možné cesty vkračovat.

Život je příliš krátký na to, abychom ho promarnili nářky a sebebičováním se….

Život, který tady žijeme může být podle našich představ…jen pro to něco musíme udělat… a první krok je ten …změnit dosavadní myšlení.

Život je dar…a proto tvrdím, že tady nejsme za trest…. To by byl dost drsný dáreček.

Miluju svůj život, byť mi přinesl také spoustu nástrah a bolestí…. ale nacházím v něm čím dál víc radostí a je pro mě velkou ctí a výzvou měnit sebe i svůj život…. tak se ke mně přidejte…shoďte ze svých očí černé brýle…a nechte se oslnit světlem života… jen až ty brýle sundáte… tak mějte oči přivřené, aby vás to světlo neosvítilo natolik, že by vás na nějakou dobu oslepilo.

Mějte se a smějte se…. a prožijte si každičkou chviličku…i tu bolavou… ta je pro nás možná tou nejdůležitější… nejdůležitější pro chvilku,  kdy se rozhodneme skončit s tím co nás tolik bolí ……..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031