ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Mléko jako jed?…

Mléko jako jed?

Napsal Svět kolem nás dne 12. leden 2014. Kategorie Zdraví

Je mléko opravdu nepostradatelnou základní potravinou dodávající tolik potřebný vápník a bílkoviny nebo je to pouze zakořeněná nepravda?

Podle posledních vědeckých výzkumů se ukazuje, že je pravdivé druhé tvrzení.

Dříve byla konzumace mléka pokládána za prevenci řídnutí kostí a doporučovalo se ho hojně zařadit do jídelníčku. Ovšem nedávné vědecké výzkumy ukázaly pravý opak, ba dokonce i něco víc.

Člověk je jediným tvorem na Zemi, který po odstavení dále pokračuje v konzumaci mléka a co hůř, mléka savce úplně odlišného živočišného druhu. Žádné zvíře toto nedělá, je to pouze výsada člověka, a jak se ukazuje, platí za to vysokou daň. Po ukončení kojení lidem mizí schopnost rozkládat mléčné bílkovin. Tělo už mléko nepotřebuje a tak to považuje za zbytečné. Po konzumaci mléka nedochází k dokonalému strávení a nerozložené bílkoviny se v těle začnou chovat jako cizí tělesa a způsobují mnoho problémů.

V zemích s nejvyšší konzumací mléka je také nejvyšší počet případů osteoporózy, diabetu, srdečních chorob, artritických onemocnění a rakoviny. Naopak v zemích, kde je konzumace mléčných výrobků téměř na minimu, je výskyt těchto nemocí výrazně nižší. Závěry vědeckých studií ukazují, že mléko místo toho, aby s nemocemi bojovalo, je vyvolává.

Některé choroby způsobené konzumací mléka a mléčných výrobků:

– Cukrovka

– Kardiovaskulární choroby

– Juvenilní diabetes

– Záněty

– Vysoký cholesterol

– Roztroušená skleróza

– Artritida

– Zahlenění

– Ledvinové kameny

– Alergie

Pokud chcete více informací, tak doporučuji knihu Jarmily Průchové-PRAVDA O MLÉCE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031