ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

V každé z nás se skrývá kousek čarodějky…

Když se řekne čarodějka, představí si většina lidí ježibabu klohnící lektvary. Málokdo ví, že čarodějky žijí mezi námi. V zástupu žen je nepoznáte. Vypadají stejně jako vy. Dokud se s nimi nepobavíte blíže a jejich tajemství neodhalíte.
Tajemná síla je ukrytá v každé ženě. Jen s postupem času jsme na vnitřní energii pozapomněly. Protože většina „pánů tvorstva“ nedokáže obsáhnout takzvané věci mezi nebem a zemí. Odsuzují je a ve skrytu duše z nich mají strach. Proč by měli věřit něčemu, co si nemohou ohmatat, očichat a přinejlepším sníst. To se ukázalo už kdysi dávno při legendárním honu na čarodějnice. Církev, ve které trůnili samí muži, potřebovala zlikvidovat pohanské náboženství, uctívající jako boha ženu. Proto z něj udělala víru v ďábla. Na hranicích kvůli tomu uhořely statisíce nevinných obětí. Na kult ženy bohyně přitom narazíme od doby, co je lidstvo lidstvem. Důkazem jsou sošky typu Věstonické venuše. Zatímco dnes jsou v módě ženy typu Twiggy, pohané vyznávali plná prsa, široké boky a silná stehna. Rituály byly plné živočišnosti a sexu. Sloužily k uctívání ženy a k její schopnosti přivést na svět nový život.

Zatímco muže ovládá rozum, ženy dostaly do vínku intuici a empatii. Tyto dary už bohužel neumíme dávno používat v takové míře, v jaké bychom mohly. Nejdřív je nutné najít lásku sama k sobě a vzniklou energii potom dál využít pro život. Jedním z nejsilnějších center ženy je její pánev. Pokud propadnete pověře o podřazenosti mužům, je o to těžší být hrdá na své lůno. Už dávné východní praktiky se snažily vědomě rozpoutat sílu ukrytou v pánvi a pánevním dnu. Cest je několik – tantra, sahadžá jóga nebo docela obyčejný tanec. Fyzický stav pánve určuje hladinu energie, držení těla a psychiku a samozřejmě i sexuální rozkoš. Zkuste se na svou pánev podívat jako na umělecké dílo. Naučte se napnout a zase uvolnit její svaly vnitřní silou. Cílem cviků pánevního dna je rozhýbat pružné svaly, uvědomit si střed a vyvinout si cit pro ženskou sílu. Procvičování pánve není povinností, ale radostí. V každém okamžiku si připomínejte, že pánev je jeden z nejdůležitějších zdrojů vaší energie.

Břišní tanec je původně v širokém slova smyslu rituálem plodnosti oslavujícím ženství. Nemusíte se při něm řídit pouze jedinou danou choreografií. Pohyb vychází z vás, z vašeho vnitřního rytmu, řídí se hudebním taktem nebo údery bubnů. Těžiště je při břišním tanci uloženo v pánvi. Z ní vychází síla přijatá nohama ze země a pokračuje až nahoru k temeni. Tanec je založen na stahování, napínání, zvedání a povolování. Postupně ve vás odbourá pohybovou neobratnost a zbaví vás kousek po kousku psychických bloků. Břišní tanec a trénink pánevního dna usnadňuje průběh menstruace, porodu a rehabilitace. Chcete-li se naučit správné pohyby, měla byste navštěvovat kurzy břišního tance. Přesto si zachovejte volnost i při výuce a vytvořte si svůj vlastní osobitý styl.

I tajemná Luna byla v minulosti uctívána jako bohyně. Měsíc sice symbolicky pohlcoval mrtvé, ale znázorňoval i plodnost a zrození. Mnohé kněžky při rituálech vyvolávají právě bohyni Měsíce. Její symboly jsou křišťálová koule a zrcadlo. Rituál pomocí gest a formulí umocňuje přání a představy. Dodržení správného postavení Luny je přitom pro kouzlo to nejmenší. Bohyně Měsíce kraluje noci a světu temnot. Ubývající Měsíc je vhodná doba pro kouzla škodící. Hodí se ke studiu starých spisů a k začarování negativních energií. Nejstarší kouzla se prováděla za tmavých nocí bezprostředně před novoluním. Při novoluní by měla být kouzla tabu. Měsíc i Slunce stojí v jedné konjunkci a nemáte záruku, jestli nebude mít opačné účinky. Novoluní využijte ke zbavování se špatných návyků, starých vztahů a pročišťování těla. Dobrá kouzla, rituály k posílení zdraví i štěstí se provádějí při přibývajícím Měsíci. Hromadí se nová energie, příroda přijímá, buduje a posiluje. Ta nejdůležitější magická doba přichází při úplňku. Tajemná síla je v té době nejintenzivnější…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031