ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Funkční okruh elementu Ohně

Funkční okruh elementu ohně
Barva: červená
Roční období: léto
Energie sezóny: horko
Funkce v organismu: termogenní
Orgány: srdce, osrdečník, tenké střevo, tři ohně
Tkáně: cévy, nervy, krev, lymfa
Odpadní produkty: hormony, pot, sliz, trávicí enzymy
Smyslové orgány: jazyk, hmatová tělíska
Zuby: zuby moudrosti
Klouby: rameno, loket zevně a vzadu, zápěstí
City: radost, smích
Maximální čas: srdce (S) 11 – 13 hod, tenké střevo (TeS) 13 – 15 hod, osrdečník (OS) 19 – 21 hod, tři ohně (TO) 21 – 23 hod
Reakce na stres: nedostatek emocí
Znamení zvěrokruhu: S – rak, TeS – lev, OS – štír, TO – střelec

1. Pod vlivem meridiánu srdce: srdce, cévní a nervový systém, hrudník, žaludek, horní končetiny po vnitřní straně.
Diagnostika při poruše funkce srdce: chorobné stavy spojení s činností srdce, žloutnutí očního bělma, bušení srdce, časté zčervenání tváří, bledost tváří, noční pocení a pocení při slabé námaze, dlaní a chodidel, ocení v podpaždí, citlivost na teplo a chlad, pocity sucha v hrdle, žízeň, bolesti na hrudi, bolest pod žebry, v oblasti břicha a malé pánve, pocit horkosti v dlaních, stavy úzkosti bez kardiologického nálezu, nespavost v noci a únava během dne, IM, AP.
Psychické projevy energetické nerovnováhy: záchvaty smíchu, podrážděnost, neschopnost empatie, duševní neklid, citová lability, hysterie, poruchy řeči a paměti, zapomnětlivost, roztržitost, poruchy spánku, děsivé sny, sebekázeň, respekt, úcta, upovídanost, koktavost…
Doporučení: prevencí proti onemocnění srdce je hlídat si hladinu cholesterolu a vysoký krevní tlak a mít dostatek výživných látek…hlavně hořčík a dostatek kyslíku.
2. Pod vlivem meridiánu tenkého střeva: : hlava, hrdlo, šíje, záda, zadní a boční strany paží a loktů.
Diagnostika při poruše funkce tenkého střeva: bolesti v dutině ústní – zubů a horní čelisti, bolesti v krku, otékání pod bradou, bolest na vnější straně šíje, ramen, lokte zápěstí, závratě, hučení v uších, zhoršení sluchu, hluchota, zežloutnutí bělma, nutnost zavírat oči při zaostřování zraku, otok tváří, problémy střev, alergie, zejména na potraviny. Cévní onemocnění a poruchy centrálního nervového systému, bolesti v podbřišku, pohlavních orgánech a bederní páteře, průjmy, zácpa, onemocnění dvanáctníku. Vznik bradavic.
Psychické projevy energetické nerovnováhy: Smích, přílišná radost, schopnost vidět širší souvislosti, neschopnost udržet se v rovnovážném stavu – neradovat se příliš z úspěchu a nepropadat panice při neúspěchu.
Doporučení: k udržení správné funkce tenkého střeva tedy dodržujeme řádnou životosprávu. Dopřáváme si hořká jídla, kukuřici, jáhly, rýže, brambory, syrovou zeleninu…Nejvíce oslabuje tenké střevo stres, který se projevuje mělkým dýcháním a neschopností se nadechnout do břicha. Proto základním opatřením nenaučit se správně dýchat tak, aby se břicho při nádechu zvětšilo.

3. Pod vlivem meridiánu osrdečníku: srdce, cévní a nervový systém, hrudník, žaludek, horní končetiny po vnitřní straně.
Diagnostika při poruše funkce osrdečníku: poruchy krevního tlaku, cirkulace krve, bolesti v hrudní krajině, AP, arytmie, poruchy periferního prokrvení, kožní projevy v průběhu dráhy (atopický ekzém v loketní jamce), bolesti břicha v oblasti malé pánve, spasmy a kontraktury v oblasti horních končetin, poruchy v sexuální oblasti.
Psychické projevy energetické nerovnováhy: sklon k nezadržitelnému ustavičnému smíchu, podrážděnost, duševní neklid, neurózy, citová labilita, neschopnost odpustit sám sobě, neschopnost upřímnosti a lásky k sobě samému.
Doporučení: dbejte na správnou funkci jater, sleziny a nadledvinek. Při vzniku otoků není vhodný dynamický sport, protože se tak ve svalech hromadí ještě větší množství kyselin, které ještě více zatěžují lymfatický systém. Mnohem vhodnější jsou pomalá, dechová cvičení (jóga, pilates).

4. Pod vlivem meridiánu trojího ohřívače: oči, uši, postranní části hrudníku, ramena a lokty
Diagnostika při poruše funkce trojího ohřívače: poruchy sekrece žláz s vnitřní sekrecí (zejména nadledvinky),alergie, stavy vyčerpanosti organismu, poruchy termoregulace, poruchy KT, nahluchlost, pocity hučení v uších, bolestivý zánět hrdla, pocení, bolesti zubů moudrosti, poruchy zažívání, dýchání a poruchy funkce lymfatického systému, urogenitální potíže, inkontinence, kloubní potíže, revma, neuralgie, zadržování vody v organismu, bolest vnějšího koutku oka, otok tváře v prostoru jařmové kosti, bolest na vnější straně ramene, nadloktí, lokte a předloktí, neschopnost používat malíček.
Psychické projevy energetické nerovnováhy: vznětlivost, zuřivost, panovačnost, deprese, nedostatek vstřícnosti ve společenských vztazích, přílišná starostlivost o sebe a své blízké, nedostatek vnitřní vyrovnanosti.
Doporučení: na udržování správné hladiny tepla mají vliv játra a lymfatický systém, které se starají o „ekologii těla“ a zbavují tak tělo škodlivých, odpadních látek. V tomto období je vhodné zvýšit příjem zinku, vit. A, hořčíku, vápníku a jódu.
Sezónní strava pro léto:
Léto je dobou zvýšené aktivity srdeční a oběhové činnosti, vyvolává potřebu hořké chuti, dostatku tekutin, kvalitních tuků, vitamínů, minerálů a lehčí stravy.
Kvalitní hořkou chuť získáme z listů a kořenů pampelišky, čekankových puků, sójové kávy, z hořkých bylinných čajů nebo z PIVA!
V letním období jíme dostatek sezónní zeleniny a ovoce , pijeme ovocné, zeleninové šťávy, připravujeme pečené ryby, z obilovin je nejvhodnější kukuřice. Po obědě osvěží sklenička PIVA! Během tohoto období ÚPLNĚ VYNECHÁME živočišné tuky, uzeniny, sýry…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031