ZDRAVÍ – LÁSKA – JÓGA
Motto týdne:

Dnešní generace je tak zaneprázdněná dokazováním, že ženy můžou dělat všechno, co dělají muži…že ženy tím ztrácí svoji jedinečnost.

Žena nebyla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co umí muž. Byla stvořena k tomu, aby uměla všechno, co muž neumí.

 

….kéž jsou všechny bytosti této planety šťastny….

 

Nezapomínejte si naplňovat život tím, co máte rádi. Dívejte se na oblíbené filmy, poslouchejte oblíbenou hudbu, noste svetr, který máte nejraději a vařte si svůj nejmilejší čaj. Obklopte se milými věcmi a milujte každou chvilku svého života…

Funkční okruhy, sezonní biorytmy

FUNKČNÍ OKRUHY, SEZÓNNÍ BIORYTMY.

Obecný výklad.
Harmonický průtok životní energie je podstatou zdraví. Jejím tokem je řízeno fungování jednotlivých soustav a systémů (soustava dýchací, trávicí,systém pohybového ústrojí…) i celku, tzn. Že jednotlivé systémy jsou vzájemně propojeny mezi sebou v tzv. funkční okruhy.
Pokusím vám objasnit, které zdravotní potíže mohou být v tom či onom období nejčastější, jak je nejlépe diagnostikovat a příznivě ovlivnit v daném období komplexním přístupem, tj. vhodnou masáží, akupresurou, cvičením, stravou a dalšími prvky správné životosprávy.
Cesta k integraci osobnosti vede přes přetváření nevhodných vlastností a posilování vhodných vlastností tak, aby došlo k vyvážení – harmonii pěti prvků- země, voda, kov, dřevo, oheň. Ke každému ze čtyř elementů jsou v západní astrologii přiřazena vždy tři znamení zvěrokruhu.

FUNKČNÍ OKRUH ELEMENTU VODY
Element: voda
Barva: zelená, tmavě modrá
Roční období: zima
Energie sezóny: chladno
Funkce v organismu: akumulační
Orgány: močový měchýř a ledviny
Tkáně: kosti, nehty
Odpadní produkty: pot, moč
Smyslové orgány: uši
Zuby: 1,2 horní i dolní
Klouby: kolena vzadu, zevní a vnitřní kotník
City: strach
Maximální čas: – 15- 17hod, 17- 19hod
Reakce na stres: třesavka, zimnice
Znamení zvěrokruhu: Panna, Váhy
Dále pod jeho vlivem: hlava, kůže, urogenitální systém, centrální nervový systém, kosti, šíje, hýždě, lýtkové svaly, kostrč

Diagnostika při poruše funkce močového měchýře:
-vadné držení těla, skoliózy, kulatá záda, ploché nohy, uvolněné kotníky, stáčení špiček nohou směrem dovnitř, zvýšená kazivost zubů a křehkost kostí.

Diagnostika při poruše funkce ledvin:
– otoky víček, namodralé nebo načervenalé skvrny pod očima, váčky pod očima, sklon k plačtivosti, vlhké ruce, potivé nohy.

Diagnostika pokud si nejste jisti:
– poruchy vodního hospodářství, bolesti hlavy, pocit vytlačování očí z hlavy, bolesti a ztuhlost páteře, bolesti svalů v oblasti šíje, zad, pasu, sedacích svalů, hemoroidy, horečnaté stavy se zimnicemi, slzení, výtok řídkých hlenů nebo krve z nosu, onemocnění očí, obtíže spojené s močením, inkontinence, časté močení, zadržování moče, zvětšení prostaty, nemoci kostí, některé formy artritidy a osteoporózy, předčasné vypadávání vlasů, jejich šedivění, ztráta lesku, poruchy sluchu, bolestivé pocity chladu v končetinách, asthma bronchiale, všechny nemoci ledvin, suché hrdlo, suché dlaně, angíny, záněty hrdla, záněty vedlejších dutin, poruchy sluchu, vnitřního ucha, ušní šelesty, nedoslýchavost, akné, poruchy rovnováhy, střevní potíže, obecně poruchy zažívání, , arytmie, bolesti srdce, únava, potřeba častého odpočívání, potíže v sexuální a hormonální oblasti, poruchy plodnosti, sklony k potratům, poruchy menstruace, pomočování, přecitlivělost na bedrech, chronická únava.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

– nesmělost, duševní neklid, bázlivost, deprese, bezohlednost, lehkovážnost, nedbalost, hyperaktivita s nepřiměřenými reakcemi na stres, neschopnost uvolnit se, ustrašenost, neschopnost mít vlastní cíl života, lstivost, vztahovačnost, nerozhodnost, váhavost, netrpělivost, podezřívavost, zapomnětlivost, pocity beznaděje, tendence k rozladěnosti,smutku, fobie, nesmělost, obavy, strach o druhé, neodůvodněný strach, strach.

Pokud jste „se našli“…jen dobře…čtěte dál:

Doporučení:
– Zvyšte pitný režim (teplé nápoje, neslazené bylinkové čaje, voda, brusinková šťáva, zázvorový čaj), omezte pití kávy, omezte slaná jídla a živočišné bílkoviny!!!
– Obklady:
– při nachlazení, oslabení močového měchýře a gynekologických obtížích jsou vhodné nahřáté plátěné sáčky s mořskou solí přiložené do oblasti spony stydké nebo na bederní část páteře nebo křížové oblasti.
– Zázvorové obklady a koupele, vtírání zázvoru do chodidel
– Popíjení zázvorového čaje se skořicí, medem, citonem…(dle chuti)

Sezónní strava pro zimu:
– mořské ryby, mořské řasy, kořenová zelenina, celozrnné obiloviny, luštěniny, sojové omáčky
– pokrmy více tepelně upravujeme
– velice vhodná je na zimu pohanka, jáhly, rýže natural

Aromaterapie:
– šalvěj, máta peprná, přeslička, vrbovka, mateřídouška, levandule, eukalypt, rozmarýn,
– borovice, kosodřevina, jedle, ho-sho, modřín, jedle, jedlové šišky, kafrovník, klementinka, smrk.

Moje rada…v tomto období se velice dobře ukládají minerály do kostí. DOPŘEJTE SI TEDY KŮRU NA VÝŽIVU VAŠICH KLOUBŮ…VSTŘEBATELNOST PREPARÁTŮ V TOMTO OBDOBÍ JE VELIKÁ!!!!

2 komentáře u Funkční okruhy, sezonní biorytmy

  • Bezva rady, bezva informace, beru na paměť. Mohu potvrdit z mého blízkého okolí, že při poruše ledvin jsou opravdu neustále vlhé ruce, plačtivost a otoky víček, často se střídají i náhlé pocity zimy a velkého vedra. U jiné známé zase vím, že má bezdůvodně často třesavku a zimnici. Je to tedy asi tím stresem, kterým ona často trpí.
    Už aby bylo jaro, zase bude svět hezčí.

    • Pavlínko děkuju za komentář…a zhodnocení všech informací…Pracuj na sobě…doplňuj energii…relaxuj…najdi pro sebe „to nejlepší“…a doporučuj dál:-)…Jitka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031